Zámek v Lipové je jednou z nejohroženějších kulturních památek české republiky.  Tento unikátní zámek byl poprvé odsouzen k zániku již v osmdesátých letech minulého století. Tehdy unikl demolici jen o vlásek. Sám zámek ještě dnes zachráněn není, ale již nyní zde můžete navštívit  barokní zámecký park a zahradu. Ty se již zachránit podařilo, i když i zde nás čeká ještě mnoho práce. Záchranu areálu se daří realizovat také díky Vám, občanům této  země, jimž není cizí pomoc záchraně a obnově našeho národního kulturního dědictví. 

 PŘISPĚJTE PROSÍM NA ZÁCHRANU ZÁMKU

ÚČET 771 771 700/0600 MONETA MONEY BANK

Houslový virtuos Jaroslav Svěcený byl uchvácen návštěvou zámku

Zámek Lipová - nádherné místo, kde je přítomen Genius loci!

Měl jsem tu čest před jeho zbylými, ale úžasnou atmosférou naplněnými zdmi s mojí dcerou Julií koncertovat a alespoň maličko podpořit to zámecké znovuvzkříšení. Všem, co právě v této době napnou síly a pokusí se o ,,nápravu věcí lidských" (J.A.Komenský), přeji neutuchající vervu, pevné nervy, celkové zdraví a několik nákladních vlaků naložených pozitivní energií.

Smekám před touto aktivitou a jsem jednoznačně přesvědčen, že si zámek v Lipové zaslouží plnou obnovu, jedině tak ho budou moci obdivovat a hlavně účelně využívat i další generace.

Houslový virtuos Jaroslav Svěcený

 
Kategorie aktuality: